Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

imagesbjk;W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizowany jest projekt zatytułowany „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. W związku z jego realizacją w ostatnim terminie odbywały się ciekawe zajęcia i spotkania w przedszkolu.

W tygodniu od 13 do 17 kwietnia dzieci rozmawiały na temat zdrowia, dzięki realizacji projektu dzieci wiedzą co wpływa korzystnie i niekorzystnie na nasze zdrowie, wykonują ćwiczenia na sali szkolnej, na powietrzu.

Dnia 21 kwietnia odwiedziła nas pani pielęgniarka- położna z kaliskiego szpitala, która opowiadała dzieciom o swojej pracy, pokazywała akcesoria, którymi się posługuje w pracy na co dzień. Dzieci mogły zadawać jej pytania dotyczące zawodu oraz wiele ciekawego dowiedziały się na temat pracy w szpitalu.
Dzieci wykonywały plakaty mówiące o tym co, robić, by być zdrowym, mieć siły witalne w swoim życiu.
15 kwietnia na zajęciach kulinarnych robiliśmy zdrowe kanapki, dzieci same kroiły i szykowały produkty. Na koniec odbywała się degustacja przygotowanych przez siebie kanapek.

Post Author: Joanna Marucha