Szkolne rekordy

W miesiącach październik i listopad wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biciu własnych rekordów w trzech próbach sprawnościowych. Było to kolejnym zadaniem w drodze do zdobycia tytułu Szkoły Promującej Zdrowie.

Pierwszą próbą było wykonanie  jak największej liczby skłonów w leżeniu, tzw. brzuszków w ciągi 30 sekund. Podczas wykonywania ćwiczenia uczniowie sprawdzali siłę swoich mięśni brzucha. Kolejnym testem był skok w dal z miejsca. Ćwiczący wykonali 3 skoki na materac , z których liczył się najdłuższy. W tym ćwiczeniu sprawdzaliśmy swoją skoczność. Ostatnia próba wykonywana była na drążku gimnastycznym, a był to zwis podchwytem. Uczniowie utrzymywali się na drążku jak najdłużej. Czas mierzony był od momentu oderwania nóg od ziemi aż do opuszczenia głowy poniżej drążka bądź przerwania próby przez uczestnika. Test ten sprawdzał siłę kończyn górnych.

Wyniki zebrane zostały w formie tabeli, a trzy najlepsze w każdej próbie z każdej klasy ogłoszone zostały szkolnymi rekordami. Należy pamiętać, że dla każdego ucznia jego wynik powinien być najważniejszy, gdyż sprawdza jego zdolności.

Próby sprawnościowe zostaną powtórzone za pół roku, a więc w kwietniu i maju. Wówczas sprawdzimy czy te same osoby uplasują się w czołówce, czy inni uczniowie podniosą swoje wyniki.