Żonkilowe Pola Nadziei

zonkile-rogDnia 15 października br. już po raz piąty odbyła się akcja “Żonkilowe Pola Nadziei”.

Przed kaliskim ratuszem zostały posadzone kolejne rabaty żonkili – to symboliczny akt solidaryzowania się z umierającymi na raka. Celem akcji jest uwrażliwienie na sytuację i potrzeby osób chorych oraz cierpiących, a także przybliżanie idei hospicjum i wolontariatu.
W tym miejscu należy przypomnieć, że pierwsza edycja tej akcji odbyła się w październiku 2013 roku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu, kiedy to nasi uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele oraz zaproszeni goście wspólnie założyli „pole nadziei”.

W piątej edycji, 300 cebulek żonkili posadzili m.in.: prezydent – Grzegorz Sapiński, wiceprezydenci – Karolina Pawliczak i Piotr Kościelny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza – Edward Prus, bp Edward Janiak, komendant i pracownicy Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Symboliczną cebulkę posadziła również Pani Dyrektor Grażyna Stępniewska oraz uczniowie naszej Szkoły.

Mimo deszczowej pogody nie zabrakło uśmiechów i optymizmu.

Post Author: Joanna Marucha