Żonkilowe Pola Nadziei

dsc_0747„Między niebem a ziemią – niech zakwitnie dając nadzieję”

W dniu 3 października 2013r w przeddzień Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu odbyła się I edycja akcji „Żonkilowe Pola Nadziei”.

Uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście wspólnie założyli pole nadziei.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wiceprezydentem Miasta Kalisza Pan Dariusz Grodziński, który objął honorowy patronat nad akcją, Pani Irena Kasprzak Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze współpracownikami, Pan płk Krzysztof Jędrzejak zastępca kom. COSSW w Kaliszu wraz ze słuchaczami szkolenia zawodowego na stopień podoficerski, Pan Mariusz Witczak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Radny Rady Miejskiej Kalisza Pan Radosław Kołaciński oraz uczniowie wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych szkół: SP nr 23, SP nr 22, SP nr 8 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową akcją edukacyjno –charytatywną na rzecz hospicjów. Na terenie Kalisza, w Szczypiornie sadzenie żonkili zapoczątkował 2 lata temu COSSW w Kaliszu, a w tym roku nasza szkoła i przedszkole dołączyliśmy do założycieli Pól Nadziei. Uroczystość choć w bardzo szczytnym celu miała charakter wesoły, bo to radość z niesienia pomocy ma być naszym mottem przewodnim, „bo dobrych ludzi nikt nie zapomina”.

Symboliczne sadzenie cebulek żonkili poprzedziły występy naszych przedszkolaków pt. „Kapryśna Stokrotka”, uczniów k. I-III – „Królewna Śnieżka” oraz występy wokalne chórku szkolnego.

Po części artystycznej zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie wspólnie zasadzili 200 cebulek żonkili, które jesienią obumrą, aby wiosną rozkwitnąć przypominając o ważnej roli drugiego człowieka wobec ciężko chorego i o radości z niesienia pomocy.

Post Author: Joanna Marucha