Złota Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych

5W dniu 15.06.2016 roku w ramach obchodów Kaliskiego Dnia Sportu Szkolnego na obiektach sportowych Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu odbyła się Złota Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych.

8 najlepszych uczniów z każdej konkurencji i kategorii wiekowej, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji w roku szkolnym 2015/2016 walczyło o najwyższe trofea. W złotej 8 z naszej szkoły znalazło się 6 uczniów. Dwójka walczyła dzielnie, jednak w finale zostali pokonani przez rywali: Natalia Szmyt kl. IV i Daniel Woźniak kl.V.
Z medalami na szyi do szkoły powróciła jednak czwórka uczniów z najcenniejszym złotym kruszywem.

Daria Matyjak – 1 miejsce skok w dal i 3 miejsce 60m
Nikola Matuszczak – 1 miejsce 600m
Szymon Wasiak – 1 miejsce p. palantowa
Wiktor Szarzała – 1 miejsce p. palantowa

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Post Author: Joanna Marucha