„Złość piękności szkodzi…”

Po raz kolejny uczniowie klasy 2 brali udział w zajęciach realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Sztuka emocji”.

Bohaterem spotkania była złość –  najczęściej powodowana strachem reakcja emocjonalna, która pojawia się, gdy zablokowane jest jakieś dążenie i następuje utrata poczucia kontroli. Jest emocją, która informuje nas, że dzieje się coś złego, co nam zagraża, rani naszą godność, narusza nasze prawa i interesy.

Tym razem zadaniem uczniów było przedstawić złość za pomocą płaskorzeźby. Temat trudny, ale uczniowie poradzili sobie znakomicie, co widać na zdjęciach…

Cenna lekcja dla uczniów:

Pamiętaj, że złość nie jest agresją. Złość to emocja, a agresja to zachowanie. Możesz wybrać, jakim zachowaniem wyładujesz powstałą w tobie złość: bezpiecznym, kontrolowanym, niewymierzony przeciwko innej istocie żyjącej czy w sposób przemocowy, który nie dość, że nie ma usprawiedliwienia, to jeszcze nie przynosi trwałej ulgi żadnej ze stron.

Złość widać na pracach uczniów, oby jak najrzadziej pojawiała się na ich twarzach…

Post Author: Iwo Młotek