„ZIELONA NOC” W PRZEDSZKOLU

14.06.2013r. w naszym przedszkolu odbyła się „Zielona noc”.

Dzieci z grypy starszej, wyposażone w śpiwory, latarki i dobry humor, przybyły do przedszkola o godz. 18 :30. Na początku naszej „kosmicznej przygody”, dzieci przywitały zielonego gościa – kosmitę, który wylądował w naszym przedszkolu, następnie złożyły uroczystą przysięgę, dotyczącą zasad zachowania się podczas tej niezwykłej nocy.

Śladami kosmitów, wyruszyliśmy w teren w celu poszukiwania skarbu, zostawionego przez mieszkańców kosmosu, pomogły nam w tym, znaki umieszczone na ziemi. Okazało się, że zanim dotarliśmy do ukrytego skarbu, musieliśmy wykonać kilka niezwykłych zadań: zaśpiewać kosmiczną piosenkę, odnaleźć kosmiczne drzewa, wykonać kosmiczne ćwiczenia.

Zmęczeni poszukiwaniami, wróciliśmy na chwilę do przedszkola, by przygotować „kosmiczną sałatkę” z przyniesionych przez dzieci owoców, którą wszyscy zjedli z wielkim apetytem.

Kolejnym etapem naszej kosmicznej podróży było wykonanie oryginalnych masek kosmitów, które wykonaliśmy z kartonów i ozdobiliśmy kolorowym papierem.

Następnie wyszliśmy na teren boiska szkolnego, by wypuścić w kosmos przepiękne kolorowe lampiony. Zjedliśmy pyszne kolację.

Gdy zrobiło się już ciemno, wyszliśmy na teren, zaopatrzeni w kosmiczny sprzęt -latarki, które oświetlały nam drogę, śpiewaliśmy piosenki i na pożegnanie wypuściliśmy jeszcze kilka pozostałych lampionów, które pięknie rozświetlały niebo.

Po powrocie do przedszkola, odbyła się Piżama Party przy dźwiękach muzyki dyskotekowej, jednak kulminacyjnym punktem programu okazała się „ kosmiczna bitwa na poduszki ”, w której zwycięstwo odniosły dzieci.

Bardzo zmęczeni, ułożyliśmy się do snu, słuchając kosmicznych opowieści.

Rano, tuż po śniadaniu, pełni wrażeń i radości, z niecierpliwością oczekiwaliśmy na powrót naszych rodziców, by opowiedzieć im o niezwykłej kosmicznej przygodzie.

 

 

 

Post Author: Joanna Marucha