ZDROWO I KOLOROWO – czyli jak upłynęły nam pierwsze 3 miesiące z Promocją Zdrowia

Jak minęły nam 3 pierwsze miesiące, podczas których staramy się o przyznanie tytuły Szkoły Promującej Zdrowie? Zapraszamy do zapoznania 🙂

 

 

1) Na początku października uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami odwiedzili Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Państwa Małgorzaty i Romana Różalskich w Kaliszu. Dzięki niezwykłej gościnności mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób powstaje kiszona kapustą.

2) W szkole wprowadziliśmy zasadę Zdrowego Piątku!

Tego dnia na 2 śniadanie w szkole mamy wyłącznie zdrowe produkty, takie jak: pełnoziarniste pieczywo, warzywa, serek, owoce. Jest pysznie a przede wszystkim zdrowo!

3) Jak śpimy? Przez 2 tygodnie wypełnialiśmy kartę obserwacji snu. Codzienne zapisy, o której wstajemy i kładziemy się spać pozwoliły zaobserwować czy ilość snu dla naszego organizmu jest prawidłowa. Następnie Pani Magda przedstawiła nam prezentację, w jaki sposób i ile czasu dzieci w naszym wieku powinny poświęcać na sen.

4) Gazetka informacyjna

Samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekunów prowadzi gazetkę informacyjną dotyczącą zdrowego stylu życia. W tym miesiącu poznawaliśmy podstawowe składniki żywienia.

5) W dniach od 7 do 13 listopada uczniowie klasy II i III naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej edycji konkursu pod nazwą „Śniadaniowa klasa”, którego inicjatorem, pomysłodawcą, organizatorem są Zakłady Tłuszczowe „Bielmar”Sp z.o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej.

6) W listopadzie mogliśmy również dowiedzieć się ciekawych informacji na temat Zdrowego Stylu Życia. Efekty pogadanki będziecie mogli śledzić już wkrótce.

7) Dnia 05.12.2013r. uczniowie uczestniczyli w prezentacji ”Higiena żywienia” Celem pokazu było uświadomienie i przypomnienie  uczniom zasad zdrowego żywienia, sposobów spożywania  posiłków oraz zasad higieny przed i w trakcie posiłku.

8) 9 grudnia 2013r uczniowie i nauczyciele zajęli się wspólnym przygotowaniem soków i koktajli owocowych, a potem nastąpił najmilszy dla wszystkich moment akcji – wspólna dla całej społeczności uczniowskiej degustacja napojów.

9) Super Size Me- pod takim tajemniczym tytułem, uczniowie naszej szkoły obejrzeli film dot. spożywania posiłków w popularnych fast- foodach. Mamy nadzieję, że po zaprezentowanym seansie spożywanie tego typu jedzenia nie przyjdzie do głowy 🙂

10) W pt. 20 grudnia 2013r w naszej szkole odbyła się Zdrowa Wigilia. W odróżnieniu od lat ubiegłych na stołach królowały wyłącznie zdrowe potrawy. Zamiast ciast i słodyczy pojawiły się owoce, a słodzone, gazowane napoje zastąpione zostały domowym kompotem.

Przed nami kolejne działania i kolejne akcje, do których śledzenia zapraszamy!

Post Author: Joanna Marucha