ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/ 2013

28 czerwca 2013r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ten szczególny dzień zapoczątkowała msza św. w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu – Szczypiornie, w której to uczestniczyli nauczyciele, uczniowie z rodzicami, a także poczet sztandarowy naszej szkoły.

W związku z zakończeniem pracy w naszej szkole przez księdza Marcina Pieprzkę, uczniowie serdecznie Mu podziękowali i wręczyli kwiaty.

Po mszy św. wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się dalsze uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Po powitaniu wszystkich zebranych przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, nastąpiło uroczyste przekazanie insygnia szkoły. Następnie Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody i wyróżnienia, a rodzicom podziękowania w formie listów gratulacyjnych. Należy dodać, że po raz ostatni w naszej szkole świadectwa otrzymali uczniowie klas szóstych.

Po części oficjalnej klasa VI zaprezentowała blok artystyczny, który zapoczątkował tradycyjny polonez. Na zakończenie, uczniowie klasy piątej pożegnali starszych kolegów i koleżanki symbolicznym długopisem oraz breloczkiem. Z kolei  Samorząd Uczniowski wręczył kwiaty gościom i wszystkim pracownikom szkoły. Uroczystość dobiegła końca. Rodzice z dziećmi udali się do klas, gdzie uczniowie otrzymali świadectwa szkolne od swoich wychowawców.

 

Post Author: Joanna Marucha