ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE MŁODSZEJ

imagesjji;nmDnia 24 marca w grupie młodszej odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Co pływa, a co tonie”. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej ze sprzętem sportowym pływającym po wodzie: łodziami, statkami, pontonami, kajakami itp. a także morskimi zwierzętami.

Atrakcją było doświadczenie, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć co pływa, a co tonie. Następnie same próbowały zanurzyć przedmioty i sprawdzić czy toną. Uczestniczyły również w zabawie ruchowej „Żabki”. Maluchy wspólnie z rodzicami i nauczycielkami wykonały pracę plastyczną „Żaglówkę”. Na zakończenie dzieci oraz rodzice otrzymali prezent – łódkę wykonaną z papieru, którą będą mogli wykorzystać podczas wspólnej zabawy. Na zajęciu panowała miła atmosfera, a rodzice byli zadowoleni i dumni ze swoich pociech.

Post Author: Joanna Marucha