XXII Kaliski Turniej Językowy „Rebusik”

W dniu 13 marca 2019 r. uczniowie klasy I – III Malwina Wybieralska, Maja Bąk i Jakub Sowiński brali udział w XXII Kaliskim Turnieju Językowym „Rebusik”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu. Tegoroczne hasło przewodnie konkursu to „Savoir – vivre nigdy nie wychodzi z mody”. Zadaniem uczestników było wykazanie się wiadomościami na temat kulturalnego zachowania i znajomością dobrych manier.

W zadaniach indywidualnych i grupowych uczniowie rozwijali sprawności w zakresie pisania, czytania, umiejętności pracy z tekstem. Uczestnicy w atrakcyjnej formie otrzymali zadania w postaci: zagadek, rebusów, krzyżówek, wykreślanek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi nagrody.

Post Author: Iwo Młotek