X Kombinacje teatralne -Twarz umorusana uśmiechem

W dniu 13 kwietnia grupa uczniów klasy 3 naszej szkoły uczestniczyła w X jubileuszowym przeglądzie działań teatralnych – Kombinacje teatralne.  Tytuł tegorocznego konkursu to „Twarz umorusana uśmiechem”. Jest to cytat z jednego z wierszy Marka Brymory, poety i prozaika przez dziesięciolecia zawodowo związanego z Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie był instruktorem.

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 9 w Kaliszu, która obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie istnienia.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem p. Agnieszki Karpisiewicz, p. wicedyrektor Żanety Żeśko oraz nauczycielki przedszkola p. Anity Banasiak. Przedstawienie pt.”Spotkanie z dżinem” przeniosło widzów w klimaty arabskie: na scenie pojawił się Alladyn, Bidżinka oraz grupa dziewcząt wykonujących układ taneczny do muzyki arabskiej. Jury jubileuszowego konkursu w składzie: Barbara Wąsik, Włodzimierz Garsztka (instruktorzy teatralni) przyznali naszej szkole II miejsce, a Laura Walczak otrzymała wyróżnienie indywidualne za wyjątkową kreację sceniczną.  Gościem honorowym kombinacji był p. Jacek Konopczyński. Pani Anna Olczyk jest autorką statuetek z logo konkursu dla zwycięzców oraz mozaik dla wyróżnionych zespołów i aktorów.

Uczniowie, którzy  swoim występem zapewnili  II miejsce naszej szkole to:

Oliwier Żeśko, Laura Walczak, Lena Chlebowska, Wiktoria Sobczak, Klaudia Wosiak, Jagoda Zielezińska, Martyna Mosicka i Gabriela Rzepecka.

Brawo mali artyści!

 

Post Author: Joanna Marucha