Wycieczka na Jasną Górę

IMG_20160504_121723Klasa III dziękując za przyjętą pierwszy raz Komunię Świętą udała się do Częstochowy na Jasną Górę. Uczniom towarzyszyli rodzice oraz koleżanki i koledzy z równorzędnej klasy ze szkoły podstawowej w Sulisławicach.

O godz. 11.00 w kaplicy cudownego obrazu uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Dzieci mogły podejść bardzo blisko wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Mszy usłyszeliśmy z ust księdza Jarosława Kołodziejczaka dużo ciekawych informacji na temat Sanktuarium Jasnogórskiego. Dzieci podziwiały Bazylikę Jasnogórską i przeszły przez obronne wały. Zainteresowanie wzbudziły armaty, które broniły Sanktuarium. Zadowoleni uczniowie z zakupionymi pamiątkami wracali z powrotem do Kalisza, ale dopytywali kiedy znów wybierzemy się na Jasną Górę?

Post Author: Joanna Marucha