Wycieczka klasy II do Akademii Czekolady i Kawy.

W dniu 13 czerwca b.r. uczniowie z klasy 2 wraz z wychowawczynią i mamą jednego z uczniów odwiedzili Akademię Czekolady i Kawy „Choco 4 you” znajdującą się przy ul. Górnośląskiej 12 w Kaliszu. Wizyta rozpoczęła się od założenia białych fartuchów. W tak przygotowanych strojach uczniowie zasiedli do stołów. Jeden z uczniów otrzymał czapkę kucharską i na czas wizyty został mianowany „Małym szefem Choco 4 you”.

Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość poznać historię i właściwości czekolady, zobaczyć, jak wygląda drzewo i nasiona z owoców kakaowca, z których proszek stosowany jest jako składnik do wyrobów czekoladowych.

Po zakończeniu degustacji płynnej czekolady uczniowie obserwowali, za pomocą jakich narzędzi i jakie czynności musi wykonać cukiernik, aby czekolada uzyskała odpowiednią konsystencję. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać czekoladowe lizaki ozdabiając je dowolną posypką- ziarnami słonecznika, otrębami bądź skórką pomarańczową. Po zakończeniu pracy uczniowie z apetytem zajadali zrobione przez siebie lizaki i pakowali je do woreczków. Na zakończenie wizyty każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnika warsztatów czekoladowych. Było słodko i czekoladowo…słowem mniam!

Post Author: Joanna Marucha