WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

DSC02107_800x6006 lutego 2015r. 33 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki było zwiedzenie Afrykarium we Wrocławiu oraz pobyt w Humanitarium – Ogrody Doświadczeń.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.
Następnym punktem programu wycieczki był udział w warsztatach oraz zwiedzanie wystawy na terenie Humanitarium we Wrocławiu. Podczas warsztatów uczniowie ubrani w białe fartuchy jak prawdziwi naukowcy samodzielnie, ale pod okiem animatorów wytwarzali „kostki kąpielowe” z produktów spożywczych ogólnodostępnych. Po warsztatach uczniowie przeszli przez „labirynt”, taka ścieżka edukacyjna pomogła zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwaliły tę wiedzę. Na wystawie nauka przeplatała się z zabawą. Dzieci korzystały również z eksponatów interaktywnych prezentujących zjawiska fizyczne takie jak np. ciśnienie hydrostatyczne, ruch laminarny i turbulentny, prawo zachowania pędu; a także z eksponatów prezentujących różne złudzenia optyczne pozwalające jednocześnie na „zabawę optyką”. Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów, każdy odwiedzający może samodzielnie zbadać jak oko reaguje na złudzenia optyczne, a także sprawdzić swój refleks.
Pełni wrażeń, nowych wiadomości zmęczeni, ale uśmiechnięci w piątkowy wieczór szczęśliwie powróciliśmy do Kalisza.

Post Author: Joanna Marucha