Wycieczka do Warszawy – Centrum Nauki Kopernik i nie tylko…

Dnia 15.11.2013r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik.

Centrum jest instytucją, powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas zwiedzania mogliśmy poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, zrozumieć prawa fizyki, nauki i techniki.  Po otrzymaniu opasek oraz kart do logowania przy wejściu i eksponatach, około godziny 12.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie. Nasza przygoda z nauką trwała do godziny 15.00 po czym udaliśmy się na spacer po Starówce Warszawskiej. Obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta. Zamek Królewski, fragmenty dawnych murów obronnych miasta i dotarliśmy także do Pomnika Małego Powstańca. Dzięki p. dyrektor Grażynie Stępniewskiej, która opowiadała nam o  historii stolicy nasza wycieczka miała nie tylko charakter naukowy,  ale pojawił się  również akcent patriotyczny. Zmęczeni,  ale zadowoleni i pełni wrażeń w późny piątkowy wieczór powróciliśmy do Kalisza.

Post Author: Joanna Marucha