Wycieczka do Warszawy

12 grudnia 2018 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez p. Grażynę Stępniewską, podczas której zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie i jarmark bożonarodzeniowy. Opiekunem wycieczki była także p. Katarzyna Lewandowska.

W czasie zwiedzania towarzyszyło nam wiele radości ale także skupienia, ponieważ nie było to łatwe zadanie. Przewodnik przedstawił uczniom bardzo ciekawą historię nie tylko Powstania Warszawskiego z czasów na krótko przed powstaniem, podczas niego, i po nim, ale także wybrane problemy II wojny światowej. Uczniowie z ciekawością przyglądali się oryginalnemu uzbrojeniu żołnierzy, mundurom, akcesoriom wystawionym w wielu oszklonych gablotach, a także obejrzeli samolot używany przez Polaków podczas powstania i przeszli kanałem ściekowym (symulacja).

Uczestnicy dowiedzieli się także w jakich warunkach żyli powstańcy, zobaczyli zdjęcia, filmiki przedstawiające Warszawę w tamtych czasach. Całość zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Wszyscy wspominali także jarmark bożonarodzeniowy na Starym Rynku w Warszawie, który wprowadził świąteczną atmosferę.

Wycieczkę uważamy za udaną.

Post Author: Joanna Marucha