„Kopciuszek”

W dniu 27 lutego br. uczniowie klasy 3 i 4 naszej szkoły wraz z opiekunami p. Joanną Maruchą, p. Agnieszką Karpisiewicz oraz p. Karoliną Sztejkowską oglądali na deskach Dużej Sceny przedstawienie „Kopciuszek” Jewgienija Szwarca w reżyserii dyrektora kaliskiej sceny Bartosza Zaczykiewicza. 

To najnowsza propozycja Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego dla młodych widzów, która swoją premierę miała w sobotę, 24 lutego.

Baśń, która mimo, że jest doskonale znana, ze względu na uniwersalne przesłanie, o tym, że dobro ze złem zwycięża, że w życiu najważniejsze są miłość, dobroć i przyjaźń, wciąż należy do najbardziej lubianych przez dzieci w różnym wieku.  Sztuka skierowana jest przede wszystkim do młodych widzów, w trakcie jej trwania na scenie ukazało się  się 18 aktorów, czyli prawie cały zespół teatralny Teatru. Było kolorowo, zabawnie, a czasami tajemniczo…

Naszym uczniom przedstawienie bardzo się podobało, z pewnością wrócą do tego magicznego miejsca – jakim jest teatr –  jeszcze nie jeden raz…

Post Author: Joanna Marucha