Wycieczka do Poznania

Z okazji przypadającej w dniu 27 grudnia 2018 roku setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej zwiedzali uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez p. Grażynę Stępniewską, podczas której zwiedzali między innymi Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Opiekunami wycieczki były: p. Monika Niewiadomska, p. Joanna Marucha.

Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 stanowiło zwieńczenie wieloletnich wysiłków Polaków z zaboru pruskiego o odzyskanie utraconej niepodległości. Uczniowie wysłuchali ciekawej historii na temat polskich powstań narodowych, pierwszej wojny światowej, wkładu Polaków – Wielkopolan w budowę odradzającego się państwa polskiego.

Mieli także okazję zobaczyć, wśród wielu eksponatów, między innymi oryginalne wyposażenie wojskowe z czasów powstania, broń, mundury, a także przedmioty związane z życiem codziennym.

Miłe chwile spędziliśmy także w Laboratorium Wyobraźni, gdzie nauka stała się ciekawą zabawą. Podczas naukowej podróży uczniowie dowiedzieli się między innymi, że powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz zastanawiali się czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Wystawa zielona, którą zwiedzaliśmy pomogła nam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a w laboratorium przeprowadziliśmy eksperymenty z dziedziny fizyki.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni podczas korzystania z platformy Big Board, do sterowania wirtualnym obiektem na ekranie, kiedy musieli jako grupa podejmować wspólne decyzje, bo ruch każdej osoby wpływał na rozgrywkę.

Dopełnieniem wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy na Starym Rynku w Poznaniu, który wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Post Author: Joanna Marucha