WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

indeksnlk;Dziękując za przyjętą pierwszy raz Komunię Świętą klasa III razem z rodzicami oraz koleżankami i kolegami z równorzędnej klasy ze szkoły podstawowej w Sulisławicach udała się do Częstochowy na Jasną Górę.

Podróż zaczęła się wczesnym rankiem, a o godz. 11.00 w kaplicy cudownego obrazu uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Dzieci ubrane były w swoje uroczyste stroje i mogły podejść bardzo blisko obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Mszy ksiądz Jarek Kołodziejczak oprowadził uczniów po terenie Jasnej Góry i opowiedział dużo ciekawych informacji na temat Sanktuarium Jasnogórskiego. Dzieci mogły zobaczyć Bazylikę Jasnogórską, obronne wały, a także armaty, które broniły Sanktuarium. Dopisała piękna pogoda, a cały dzień sprawił dużo radości i zostanie w pamięci na długo.

Post Author: Joanna Marucha