Wycieczka do Bydgoszczy

DSCF0531Dnia 30.06 br uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w ramach działań związanych z projektem Szkoła Promująca Zdrowie udali się na wycieczkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu, które mieści się w Bydgoszczy.

Dzieci poznały historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność oraz różne przedmioty służące do umycia i kąpieli. Zobaczyli jak mogły wyglądać m.in średniowieczne łaźnie, XIX wieczny sklepik, XIX wieczny pokój kąpielowy oraz kolekcje mydeł z różnych zakątków świata.

Największą atrakcją jednak było samodzielne wykonanie mydła w zaimprowizowanym laboratorium. W towarzystwie Pani przewodnik, podczas spaceru ulicami Bydgoszczy, poznali historię najciekawszych zakątków tego miasta.  Wizyta w Bydgoszczy nie mogła
odbyć się bez rejsu Tramwajem Wodnym po rzece Brdzie.

Bogatsi w nowe wiadomości, zmęczeni, pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Post Author: Joanna Marucha