Wybieramy się w podróż do Indii…

Po raz kolejny uczniowie klasy 2 wybrali się w podróż po świecie, kolejnym krajem , jakim odwiedzili były Indie. Mamy na myśli oczywiście wizytę w pobliskiej bibliotece – Filia nr 6 w Szczypiornie.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z kulturą hinduską – strojami, przyprawami, potrawami, zwierzętami…Uczniowie poznali tradycyjne elementy stroju hinduskiego: SARI czyli tunika, BINDI czyli kropka na czole oraz PAGRI (turban).

Dużo emocji dostarczyło dzieciom smakowanie i wąchanie przypraw pochodzących z Indii: kurkumy, curry, angielskiego ziela, kminku, gałki muszkatołowej.

Na koniec uczniowie wykonali przepiękne , kolorowe wachlarze, którymi można chłodzić się w upalne dni w krajach o gorącym klimacie, do których bez wątpienia należą Indie.

Post Author: Iwo Młotek