Wszystko o saksofonie…

imagesKoncert, który odbył się w środę 18 marca 2015 przyniósł uczniom wielu niespodzianek. W roli głównej wystąpił pan Zbigniew, który zaprezentował saksofon.

Zadaniem dzieci było zastanowić się nad tym czy saksofon należy do rodziny instrumentów blaszanych czy drewnianych. Niespodzianką okazał się fakt, iż instrument pokryty cały metalem jest tak naprawdę drewniany. Jak się dowiedzieliśmy wynika to z faktu, że saksofon ma liczne otwory przez które wychodzi powietrze a także z tego, że jego ustnik ma drewniany patyczek. Uczniowie wzięli udział w rywalizacji i wybrane osoby mogły spróbować swoich sił w dmuchnięciu i wydobyciu dźwięku z instrumentu. Nie była to łatwa rzecz o czym przekonali się liczni z nas. W grupie przedszkolnej oraz klas I i II zwyciężyli chłopcy, natomiast w grupie uczniów klas III – VI dziewczęta. Mogliśmy również poczuć atmosferę koncertu, wymachiwać bluzami i klaskać w rytm muzyki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, tym razem będziemy śpiewać.

Post Author: Joanna Marucha