Wspólne sprzątanie Prosny w Kaliszu

28 maja od 10 do 14 przy Skwerze obok Aqua Park Kalisz odbędzie się proekologiczne i ciekawe wydarzenie. Stowarzyszenie Samorządny Kalisz wraz z ekipą CALISIA Triathlon partnerami tak imprezy, jak i Prosny zapraszają na wspólne sprzątanie rzeki. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji dla najmłodszych.

Sprzątanie brzegów rzeki to akcja, która ma na celu nie tylko przygotowanie do wielkiego triathlonowego święta w Kaliszu (28 sierpnia), ale przede wszystkim zadbanie o czystą i piękną Prosnę w sercu miasta. Akcja to także element ekologicznej edukacji dla najmłodszych, stąd organizatorzy zapewnili dla dzieci dodatkowe atrakcje. W przerwie od sprzątania będzie możliwość poskakania na dmuchańcach, czy zjedzenia kiełbaski. Czas nad Prosną umili DJ.

– Kalisz zwraca się w kierunku Prosny nie tylko poprzez imprezy, sporty wodne czy wędkarstwo, ale także przez mieszkańców, którzy lubią spędzić czas nad naszą malowniczą rzeką – podkreśla Aneta Staniszewska, wiceprezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz. – Akcja wspólnego sprzątania Prosny to element budowania świadomości ekologicznej, tak w naszych, jak i w najmłodszych pokoleniach. Dlatego miasto Kalisz we współpracy z organizatorami CALISIA Triathlon zapewni kontener na śmieci, rękawiczki czy worki. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu – dodaje.

Uczniowie, mieszkańcy czy sympatycy Prosny będą działali wzdłuż jej brzegów, natomiast dzięki wsparciu Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz ekipy nurków z Dagor Dive, akcja sprzątania odbędzie się także na i pod wodą. Poprzednie inicjatywy związane ze sprzątaniem rzeki pokazują, jak ważne jest zajęcie się także tym, co – niestety – ludzie wrzucają do wody. Idea akcji to wspólne i pożyteczne spędzenie czasu nad wodą a także zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska.

Organizatorzy zapraszają między 10 a 14, w dniu 28 maja.

Post Author: Joanna Marucha