Wiosenny kącik przyrody „Od ziarenka do roślinki”

Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, zaczął się sezon siania rzeżuchy, sadzenia cebuli i fasoli. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Działania te służą wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin.

Zanim dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać. Napełniły doniczki ziemią, aby później sadzić cebulę, fasolę oraz siać nasiona rzeżuchy. Następnie podlały swoje sadzonki i ustawiły je w wyznaczonym miejscu.   

Zabawa w obu grupach była wyśmienita, pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia oraz wiadomości. Na zakończenie każdy dostał odznakę „małego ogrodnika”.

 

Post Author: Iwo Młotek