Warsztaty piernikowe

We wtorek, 13 grudnia 2022 r., klasy trzecia i pierwsza, pod opieką wychowawczyń – Pani Danuty Stokłosy oraz Pani Katarzyny Wencfel oraz Pani Anny Janickiej – wybrały się na warsztaty piernikowe do jednego z kaliskich barów. Dzieci samodzielnie przygotowały ciasto, wycinały przeróżne kształty pierniczków i ozdabiały je według własnych pomysłów. W przerwie, gdy pierniczki się piekły, dzieci zostały poczęstowane już gotowymi pierniczkami oraz pyszną herbatą malinową z dodatkiem pomarańczy i goździków. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało dyplom Małego Kuchmistrza oraz drobny upominek. Upieczone przez dzieci pierniczki oczywiście trafiły do rąk „swoich właścicieli”. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z przedświątecznej wycieczki.

Post Author: Iwo Młotek