Warsztaty piernikowe- uczniowie klasy 2

W dniu 14 grudnia b.r. uczniowie klasy 2  z naszej szkoły postanowili zabawić się w cukierników, oczywiście pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Karpisiewicz oraz mamy Franka, p. Justyny. Miejscem pracy był Różany Bar w Kaliszu, znajdujący się przy ul. Parczewskiego 9/3.
Przecież wszyscy wiemy, że pieczenie i zdobienie pierniczków świątecznych to fantastyczna zabawa. W trakcie warsztatów dzieci poznały historie piernika (dwie legendy), recepturę oraz wszystkie tajemnicze składniki. Po uformowaniu i rozwałkowaniu ciasta, uczniowie za pomocą  foremek wycinali rozmaite kształty pierników. W trakcie, gdy  pierniczki były wypiekane przez kucharza Różnego Baru, uczniowie mogli samodzielnie przyrządzić pyszną, zimową herbatę i z przyjemnością jej skosztować. Następnie  wypieczone pierniczki dzieci ozdabiały jadalnymi koralikami, rozmaitymi posypkami i kolorowymi lukrami.
Każdy uczestnik warsztatów  zabrał  ze sobą własnoręcznie zrobione pierniczki, mały poczęstunek oraz dyplom małego kuchmistrza.
Brawo drugoklasiści.

Post Author: Iwo Młotek