Warsztaty ceramiczne

P5141368 (1)Dzisiaj uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach ceramicznych. Wspólnie lepili naczynia gliniane inspirowane eksponatami ze zbiorów kaliskiego muzeum. Wcześniej mogli je zobaczyć na prezentacji multimedialnej mówiącej o czasach średniowiecza.

Dzieci poznały tajemnice gliny i sposób wytwarzania naczyń glinianych. Zdobyły wiedzę, dzięki której tworzyły własne formy ceramiczne użytkowe i artystyczne. Zapoznały się także z procesem obróbki ceramiki i jej zdobieniem.

Uczniowie poprzez bezpośredni kontakt i pracę z gliną rozwijali umiejętności manualne, relaksowali się, a także uczyli wytrwałości i cierpliwości. Wszystko po to, aby wczuć się w epokę średniowiecza. Był to jeden z punktów programu w ramach projektu edukacyjnego z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski i powstania państwa polskiego.

Jutro przed nami „Dzień Słowiański” i wiele atrakcji.

Będziemy rozwijać wyobraźnię dziecięcą i wrażliwość artystyczną poznając historię Polski z czasów średniowiecza.