VI Rajd im. Mieczysławy Kulczyńskiej „WINI”

21.06.2013r. czteroosobowa grupa uczniów z naszej szkoły, wraz z opiekunem p. Katarzyną Lewandowską uczestniczyła w VI Rajdzie im. Mieczysławy Kulczyńskiej „WINI”.

Rajd organizowany jest cyklicznie od kilku lat, a celem jego jest upamiętnienie wybitnej działaczki PTTK Mieczysławy Kulczyńskiej. W tym roku trasa rajdu wiodła do Wrocławia. W programie rajdu był między innymi pobyt we wrocławskim „Humanitarium” .

”Ogrody Doświadczeń Humanitarium” oferują bliskie spotkania ze światem nauki. Innowacyjny sposób przekazywania wiedzy, poparty atrakcyjnym programem edukacyjnym skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Na terenie „Humanitarium” przeprowadzane są warsztaty, pokazy, prelekcje w otoczeniu interaktywnych eksponatów i multimediów. Nasi uczniowie mieli okazję zrozumienia zasad działania ludzkiego ciała oraz umysłu, uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych, przeprowadzali doświadczenia pod okiem pracowników naukowych „Humanitarium”. Po wspaniałym spotkaniu z nauką, uczestnicy rajdu wraz z opiekunami spędzali czas we wrocławskim centrum handlowym. Nasza drużyna również udała się na wspólne i jak się okazało bardzo udane zakupy. Mimo wysokiej temperatury powietrza i zmęczenia, bardzo zadowoleni powróciliśmy do Kalisza.

Post Author: Joanna Marucha