VI Edycja Żonkilowych Pól Nadziei

zonkil_700W dniu 3 października w godz. 13.00 -14.00, na terenie COSSW w Kaliszu  odbyły się po raz szósty Żonkilowe Pola Nadziei pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Kaliskiego ks. Edwarda Janiaka oraz Prezydenta Miasta Kalisza .

Posadzono ok. 300 cebulek żonkili, które zostały przekazane przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wlkp.

Odbył się: występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 z Kalisza, wystąpienia zaproszonych gości, m.in.: przedstawicieli z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum z Ostrowa Wlkp., Fundacji Przeciwko Leukemii z Warszawy, spektakl pt. „Trędowaty bo niekochany”, poruszający ważne kwestie moralne, w wykonaniu osadzonych z OZ w Kaliszu Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. pod kierunkiem por. Mileny Garcarek oraz  prezentacja sprzętu militarnego z Muzeum Wojska Polskiego w Kaliszu.

Uwieńczeniem akcji był słodki poczęstunek oraz gorąca herbata dla wszystkich uczestników.

Post Author: Joanna Marucha