VI BIEG KOŚCIUSZKI ZA NAMI

Tradycyjnie na początku września w niedzielny poranek reprezentacja naszej szkoły stanęła do rywalizacji w „VI Biegu Kościuszki” zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu im. Tadeusza Kościuszki, Uczniowski Klub Sportowy „Kosynier” przy II LO w Kaliszu oraz Kaliski Szkolny Związek Sportowy.

Celem biegu była popularyzacja aktywności ruchowej i sportu, promocja zdrowego stylu życia i integracja młodzieży szkół kaliskich. Konkurencje biegowe rozegrano w czterech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz open.

Szkołę Podstawową nr 21 reprezentowało 5 uczniów, którzy dzielnie walczyli do samego końca.

W kategorii dziewcząt klas I-III na dystansie 400m wystartowała Dominika Kowalska z klasy II i Karolina Wosiak z kl.III.

W kategorii chłopców klas I-III na dystansie 400m wystartował Adam Kowalski z klasy I, który był najmłodszym uczestnikiem biegu.

W kategorii klas IV-VI szkołę reprezentowała Klaudia Krzyżanek z kl. V oraz Julia Kowalska kl.V, która we wspaniałym stylu finiszowała na miejscu 3!

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w biegu dziękujemy i jeszcze raz Gratulujemy!

 

Post Author: Joanna Marucha