V finał Żonkilowych Pól Nadziei

P101006307 kwietnia 2016  roku odbył się V finał akcji Żonkilowych Pól Nadziei. Na teren COSSW w Kaliszu przybyli zaproszeni goście, pracownicy, uczniowie ZS Ekonomicznych w Kaliszu, uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki, a także wszystkie osoby którym nie jest obojętny los chorych i cierpiących, przebywających w hospicjach.

Wolontariusze i słuchacze COSSW przygotowali wiele atrakcji dla dzieci m.in.: prezentację tresury psa służbowego, pokazy samoobrony i technik interwencji, udzielanie pierwszej pomocy oraz zabawy integracyjne. Wszystkie dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami. Finał odbył się w dniu „Światowego Dnia Zdrowia”, którego tematem wiodącym była choroba XXI wieku – CUKRZYCA. Na terenie ośrodka wystartował „ Bieg Nadziei” na dystansie 10 km, w którym naszą szkołę reprezentowała – Nikola Matuszczak, pokonując dystans 5 km. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą wzięli udział w wykładzie na temat cukrzycy. Uroczystość uświetniły występy przedszkolaków, uczniów klasy II – wystąpił Jeremiasz Przybył i Lena Rucińska. Na zakończenie wystąpił duet muzyczny Joanna Rektor – Śpiew  i Mieszko Marszałek – Gitara.

W przeddzień ” Światowego Dnia Zdrowia” w naszej szkole odbyła się prezentacja na temat cukrzycy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działaniem glukometru oraz dowiedzieli się jakie są najczęstsze przyczyny zachorowań i jak im zapobiec. Na zakończenie każdy otrzymał niebieski pierścień- symbol cukrzycy.

Post Author: Joanna Marucha