Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Dnia 11 listopada br. z okazji 95 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości uczniowie SP nr 21 w Kaliszu uświetnili miejskie obchody, prezentując montaż słowno-muzyczny „Droga Polaków do Niepodległości” – pod kierunkiem E. Kovacs i A. Kot, film z tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pana Eugeniusza Łuczaka.

Uroczystą msze świętą w intencji Ojczyzny celebrował delegat biskupa kaliskiego ks. Prałat Andrzej Latoń. Swoja obecnością w obchodach Święta Niepodległości zaszczyciły Nas: Władze Miasta Kalisza, radni, parlamentarzyści, organizacje kombatanckie, niepodległościowe, służby mundurowe, harcerze, bracia kurkowi oraz młodzież z kaliskich szkół wraz z nauczycielami.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły objęli opiekę nad grobem siedmiu Legionistów Polskich znajdującym się na Cmentarzu Miejskim przy ulicy Górnośląskiej w Kaliszu. Akt nadania w imieniu Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Prezydencie Miasta Kalisza wręczył Pani Dyrektor Grażynie Stępniewskiej przewodniczący Wincenty E. Pawlaczyk. Społeczność uczniowska jest dumna z powierzonej im roli opieki nad tak ważnym miejscem pamięci narodowej.

Post Author: Joanna Marucha