Tajemniczy świat chemii i fizyki, czyli i ty możesz zostać naukowcem…

W dniu 7 marca uczniowie w trakcie zajęć bawili się w małych naukowców. Poświęcili ten czas na wykonywanie,  pod nadzorem nauczyciela, eksperymentów i doświadczeń.

Szyfrowali rysunki i napisy za pomocą atramentu sympatycznego, dowiedzieli się, że za pomocą soku z cytryny oraz wysokiej temperatury można zapisać i odszyfrować niewidoczną gołym okiem wiadomość.

Kolejny eksperyment to wykonanie jajkonauty i lądownika. Problemem badawczym było pytanie: jak zrzucić jajko, aby go nie rozbić? Za pomocą różnorodnych materiałów uczniowie samodzielnie, bądź w parach wykonywali z zapałem doświadczenie. Próbą odpowiedzi na pytanie było zrzucenie z I piętra budynku szkoły wykonanego jajkonauty. Żadnemu z uczniów próba się nie powiodła, ale przy okazji uczniowie poznali zjawisko grawitacji, które występuje na naszej planecie.

Brawo mali naukowcy!

Post Author: Iwo Młotek