Sztuka emocji – Ogólnopolski projekt edukacyjny

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Sztuka emocji”, ma na celu skierować uwagę i działania nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Nauczyciel w tym projekcie staję się przewodnikiem dziecka po świecie emocji, używając do tego celu różne dziedziny sztuki (sztuki plastyczne, muzykę, teatr, fotografię, literaturę, taniec etc.). Projekt i jego działania w założeniach osadzony jest w duchu arteterapii i mindfulness –z tych źródeł, własnych uczuć, wiedzy i doświadczeń uczestnicy powinni czerpać pełnymi garściami!

Realizacja projektu to przeprowadzenie co miesiąc minimum jednych zajęć/aktywności/ćwiczenia z użyciem wybranej dziedziny sztuki, odnoszącej się do przypisanej w danym miesiącu emocji. Zadania projektowe realizowane są od 1.10.2022 r. do 31.05.2023 r. 8 miesięcy – 8 zadań – 8 emocji – 8 dziedzin sztuki.

Uczniowie klasy 2 wykonali zadanie 1 (radość) tańcząc z parasolem do „Deszczowej piosenki”…efekty widać na zdjęciach…

 

Post Author: Iwo Młotek