Uroczysta akademia z okazji 100-lat Niepodległości Polski.

100 lat temu Polska odzyskała wolność. Powstała wywalczona i wymodlona przez kilka pokoleń Polaków. 9 listopada społeczność szkolna, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, świętowała Dzień Niepodległości Polski podczas uroczystej Akademii przygotowanej przez uczniów klasy II, IV, V i VI pod opieką Pani Danuty Stokłosy, Grażyny Stępniewskiej i Aleksandry Wypych.

W czasie akademii przypomniano wszystkim uczestnikom ważne wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny i wielkich Polaków, patriotów, którzy walczyli o polskość w czasie zaborów i byli ojcami naszej niepodległości, a także śpiewano pieśni harcerskie i patriotyczne.

Punktualnie o godzinie 11:11, w ramach akcji „Rekord dla niepodległej”, cała społeczność szkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu państwowego. Był to bardzo wzniosły i uroczysty moment na miarę stulecia niepodległości, który zjednoczył nas w duchu historii Polski i jest wzorem dla przyszłych pokoleń.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Post Author: Joanna Marucha