ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

9 października na terenie naszego przedszkola, odbyła się impreza integracyjna „Święto  pieczonego ziemniaka”.

Przedszkolaki wraz z rodzicami, wzięli udział w przygotowanych zabawach i konkurencjach ruchowych.

Następnie dzieci z grupy starszej, zaprezentowały krótki występ artystyczny, zaśpiewały poznane piosenki, zatańczyły w rytm znanych i lubianych przebojów.

Nie mogło zabraknąć konkurencji z ziemniakiem w roli głównej, dzieci miały okazję sprawdzić swoje możliwości w :  slalomie z ziemniakiem, ziemniaczanej koszykówce czy w toczeniu ziemniaka za pomocą paletki do badmintona.

Były również konkurencję dla rodziców, dla mamy – na „najdłuższą obierkę” i taty na „najszybsze” obranie ziemniaka. Zwycięzcy otrzymali order „ Super Obieracza”.

Pozostali chętni, mogli spróbować  swoich sił w innej zabawie – przeciąganiu liny.

Podczas wspólnej biesiady, zgromadzeni goście, mogli upiec kiełbasę i ziemniaki, ale także skosztować pysznych: sałatek, smalcu z kwaszonym ogórkiem, barszczu czerwonego, gziki,  ciasta domowego wypieku oraz  kawy i herbaty.

Dla każdego przedszkolaka przygotowane były soczki owocowe.

W trakcie imprezy, dzieci mogły bawić się w piaskownicy, na bujaczkach, jednak największą popularnością cieszyły się skoki na  trampolinie .

Podczas ogniska, panowała atmosfera radości, która udzieliła  się wszystkim zgromadzonym gościom.