Święto Niepodległości

Z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 13 listopada 2012 roku odbyła się w naszej szkole akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem pań: E. Kovacs, M. Zdobych, A. Nowak-Kot.

Tego dnia usłyszeliśmy historyczną prawdę o tym, jak trudna i ciężka była droga Polaków do wolności. Podczas akademii nie zabrakło utworów patriotycznych oraz pieśni legionowych.

W trakcie tego wyjątkowego spotkania z historią Ojczyzny, której patronem szkoły są Legiony J. Piłsudskiego nie mogliśmy zapomnieć o złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza pod tablicą pamiątkową.

Pani Dyrektor Grażyna Stępniewska ogłosiła wyniki Międzyszkolnego Konkursu literacko- historycznego im. Legionów J. Piłsudskiego.

Jury postanowiło przyznać nagrody:

1.   Zuzannie Jaranowskiej SP nr 14 – opiekun Joanna Musiał, Marta Konieczna

2.   Julii Janiak SP nr 8 – opiekun Barbara Brodziak