Święto Niepodległości

Jak co roku 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzona była w Kaliszu na Głównym Rynku, gdzie zebrali się: kaliszanie, samorządowcy, parlamentarzyści, kombatanci, delegacje kaliskich szkół oraz przedstawiciele różnych organizacji i stowarzyszeń. Poczet sztandarowy naszej szkoły, pod opieką p. Joanny Maruchy reprezentowali: Malwina Sipka, Natalia Szmyt i Michał Mielczarek, uczniowie klasy piątej i szóstej

Obchody rozpoczął koncert orkiestry dętej „Gród nad Prosną” pod dyrekcją Wojciecha Zielezińskiego. Po okolicznościowym przemówieniu prezydenta miasta Kalisza – Grzegorza Sapińskiego nastąpiło podsumowanie i zakończenie XVI już edycji rajdu „Marsz Wolności”. Przedstawiciele władz Kalisza, organizacji, stowarzyszeń i szkół złożyli także kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową, na ścianie ratusza. Następnie uczestnicy udali się do Katedry Kaliskiej, gdzie zaprezentowano montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów V LO im. Jana III Sobieskiego. Mszy świętej w intencji Ojczyzny przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Post Author: Joanna Marucha