Święto Niepodległości

swieto_11listopadaJak co roku 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości,  obchodzona była w Kaliszu na Głównym Rynku, gdzie zebrali się: kaliszanie, samorządowcy, parlamentarzyści, kombatanci, delegacje kaliskich szkół oraz przedstawiciele różnych organizacji i stowarzyszeń. Poczet sztandarowy  naszej szkoły reprezentowali: Jagoda Stępniewska, Jakub Kuźniacki i Nikola Piekarska – uczniowie klasy szóstej.

Obchody rozpoczął koncert  orkiestry dętej  Gród nad Prosną pod dyrekcją Wojciecha Zielezińskiego. Po okolicznościowym przemówieniu  prezydenta miasta Kalisza – Grzegorza Sapińskiego nastąpiło podsumowanie i zakończenie XIV już Marszu Wolności. Przedstawiciele władz Kalisza, organizacji, stowarzyszeń i szkół złożyli także kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową, na ścianie ratusza. Następnie uczestnicy udali się do Katedry Kaliskiej, w której odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Post Author: Joanna Marucha