Święto Miasta Kalisza

Tradycyjnie, w czerwcu każdego roku obchodzone jest Święto Miasta Kalisza.1 czerwca 2014 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w podniosłej Mszy Świętej za Miasto i Mieszkańców celebrowanej przez Biskupa Kaliskiego- Edwarda Janiaka w Bazylice św. Józefa.

Na uroczystości oprócz przedstawicieli władz Miasta, licznie zgromadziły się poczty sztandarowe, grupy rekonstrukcyjne, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji oraz rzesze mieszkańców. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy udali się pod pomnik Jana Pawła II, aby złożyć kwiaty, a następnie na poczęstunek pod Basztę Dorotkę. Z okazji Święta Miasta Kalisza organizatorzy zaplanowali dla mieszkańców szereg imprez kulturalnych, takich jak koncerty, Festiwal Smaków, występy ulicznych teatrów i wiele innych.

Post Author: Joanna Marucha