Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone corocznie 4 października w dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek został patronem zwierząt, ponieważ wyrzekł się chęci dominacji nad przyrodą i wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października.  Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.

    Uczniowie klasy 2 i 3 również pamiętali o tak ważnym święcie. Naszą szkołę odwiedzili m.in.: chomik Tup – Tuś, chomik Bąbel, świnka Freddy, szczurek Pysia, kot Skarpetka, rybka Welonka. Dzieci opowiadały, w jaki sposób opiekują się swoimi pupilami, czym je karmią, jak dbają o ich czystość oraz jak spędzają wspólnie wolny czas.  Zwierzęta można było za zgodą opiekuna dotknąć i pogłaskać. Pozostali uczniowie przynieśli do klasy swoje zwierzęta – pluszaki. Było wesoło, gwarno, interesująco i ciekawie. Zajęcia z edukacji przyrodniczej i społecznej uczniowie zdali na 6!

   W tym dniu świętują wszystkie zwierzęta, 100 lat!

                                                 Brawo uczniowie!

Post Author: Joanna Marucha