Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad  30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy w szkołach i przedszkolach.

Celem akcji jest kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności. Uczniowie podczas pogadanek z wychowawcami dowiedzieli się jaki wpływ palenie tytoniu ma na organizm człowieka  oraz jak bardzo szkodliwe jest palenie bierne. Wykonali prace techniczne przedstawiające papierosy i ulotki zniechęcające do sięgania po tak szkodliwą dla  zdrowia i życia substancję jaką jest tytoń.

Post Author: Joanna Marucha