Świąteczne pierniki

12 grudnia w klasie 1 zapachniało świętami! Uczniowie  spróbowali swoich sił przy produkcji świątecznych pierników. W miłej atmosferze, przy dźwięku kolęd, pod czujnym okiem mam – p.  Moniki Rzepeckiej, p. Sylwii Wybieralskiej, p. Anny Zielezińskiej,  p. Małgorzaty Zielezińskiej  i jednego tatusia – p. Andrzeja Kargul uczniowie mieli mnóstwo pracy: ugniatali ciasto, wałkowali, wycinali różne kształty pierników, układali je na blaszkach do pieczenia. Za okazaną pomoc SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 
Tak przygotowane pierniki będą w domu ozdabiane, a następnie pieczone w piekarniku. Po skończonej pracy uczniowie wspólnie z mamami i wychowawcą zasłużyli na słodki poczęstunek i gorącą herbatkę. Ta kulinarna zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, jak powstają pierniki.
 
Brawo mali cukiernicy!

Post Author: Joanna Marucha