Świąteczne kolędy i pastorałki…

W dniu 17 grudnia po raz kolejny w naszej szkole odbył się koncert muzyczny. Grudzień to  świąteczne smakołyki, zapachy, wigilijne biesiadowanie i rodzinne spotkania, którym towarzyszy śpiewanie bądź słuchanie kolęd. Stąd też kolędom i pastorałkom poświęcone było grudniowe spotkanie z muzykami.

Koncert rozpoczął się pieśnią uroczystą „Adeste fidelis”, którą przepięknie zaśpiewał p. Szymon Jędruch – solista tenor Teatru Muzycznego w Łodzi, a któremu akompaniował p. Jacek Pietrzak. Uczniowie mogli wysłuchać  popularne kolędy  m.in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz mało znaną pastorałkę „Dnia jednego o północy”, przy okazji poszerzając swoją wiedzę na temat różnicy między kolędą i pastorałką. Poczuliśmy magię świąt…


Post Author: Joanna Marucha