Świąteczne jasełka i kolędowanie

W piątek, czyli w ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbyły się w naszej szkole jasełka oraz wigilie klasowe. Uczniowie klasy 4 wcieli się w postacie Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i Mędrców ze Wschodu.

Jasełce towarzyszył śpiew kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które wykonały uczennice z klasy 6 i 7.  Wszyscy włączyli się w śpiew znanych pieśni, także w języku angielski, ponieważ wybrzmiały: „Jingle bells”, „Silent night” oraz „We wish you a Merry Christmas”. 

Naszemu świętowaniu towarzyszył i podzielił się życzeniami wiceprezydent Kalisza Pan Grzegorz Kulawinek.

Po przedstawieniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt: Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa. Organizatorami były panie A. Jaroszkiewicz, A. Celka, M. Zdobych. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzieci po jasełkach wyruszyły do swoich przystrojonych świątecznie klas, w których wspólnie z wychowawcami łamali się opłatkiem, składali życzenia i zasiedli do stołów zastawionych barszczem, pierogami oraz słodkościami. Niech ta radość ze Świąt Bożego Narodzenia cały czas gości w nas i naszych rodzinach!

Post Author: Joanna Marucha