Strzelanie do celu

W piątek 10 października uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości COSSW, mogli wziąć udział w prezentacji i strzelaniu z broni służby więziennej. Zajęcia odbyły się w ramach zdobywania przez naszą szkołę tytułu Szkoły Promującej Zdrowie. Strzelanie odbyło się z elektrycznych  replik broni ASG w skali 1:1 kulkami plastikowymi 6 mm, na zabezpieczonym terenie z zasadami zachowania bezpieczeństwa. Chętni do oddania strzału ustawili się w długie kolejki i cierpliwie czekali, by sprawdzić swoje umiejętności. Okazało się, że wiele dzieci całkiem dobrze poradziło sobie ze strzelaniem do tarczy. A instruktorzy byli zdziwieni, że nawet maluchy z pierwszych klas tak sobie świetnie radzą. Równie dobrze celowali chłopcy, jak i dziewczynki. Kto raz spróbował, chciał znowu, a na pamiątkę można było zabrać kulki, które służyły jako naboje. Także nauczyciele oddali kilka strzałów przy dopingu uczniów.

Poniżej przedstawiamy opis broni użytej podczas prezentacji.

G36c-karabin automatyczny,przepisowa broń żołnierzy armii niemieckiej i hiszpańskiej, szybkostrzelność 750 strzałów na minutę, prędkość początkowa pocisku 730m/s.

Kbk AKMS – potocznie zwany „kałachem”, od nazwiska wynalazcy. AK trafił w sumie na uzbrojenie 55 armii i ugrupowań partyzanckich na świecie. Szybkostrzelność ok. 600 strzałów na min, prędkość początkowa pocisku ok. 715m/s, zasięg max do 3000m.

Walther P99– niemiecki pistolet samopowtarzalny, na wyposażeniu polskiej Służby Więziennej i Policji. Szybkostrzelność ok. 15 strzałów 15-20 sekund, prędkość początkowa pocisku ok 358m/s, zasięg skuteczny 25-30m.

Scar L- modułowy karabin automatyczny skonstruowany w USA. Szybkostrzelność ok. 600 strzałów na min, prędkość początkowa 800m/s. Wykorzystywana przez wojska USA i Belgi.

Post Author: Joanna Marucha