„Strach ma wielkie oczy…”

Po raz kolejny uczniowie klasy 2 brali udział w zajęciach realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Sztuka emocji” .  Tym razem bohaterem zajęć był STRACH…

Strach –  to jedna z podstawowych cech pierwotnych (nie tylko ludzka) mających swe źródło w instynkcie przetrwania. Stan silnego emocjonalnego napięcia, pojawiający się w sytuacjach realnego zagrożenia, naturalną reakcją organizmu jest np. odruch silnego napięcia mięśni, a w konsekwencji ucieczka lub walka.

Uczniowie podawali przykłady sytuacji, które wywołują u nich strach oraz opisywali swoje zachowanie w w/w sytuacjach… Dowiedzieli się również, że strach nie jest niczym złym, że często strach ratuje ludziom zdrowie lub życie…i co najważniejsze…gdy coś lub ktoś wywołuje u nas strach, a my nie potrafimy sobie sami z tym strachem poradzić TRZEBA powiedzieć o tym najbliższej osobie: mamie, tacie, wychowawcy, nauczycielowi…

Uczniowie odgrywali scenki, w których motywem przewodnim był strach…czy fotografie uchwyciły strach na twarzach drugoklasistów? Oceńcie sami…

 

Post Author: Iwo Młotek