SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

imagesjk;;W niezwykły i fascynujący świat owadów wprowadził uczniów i przedszkolaków Pan Sebastian Solecki.
Spotkanie pt. „Tajemnice pszczół i pszczelarstwa” odbyło się 11 marca br. w SP nr 21, w ramach współpracy z COSSW w Kaliszu oraz działań szkoły promującej zdrowie.

Pan Sebastian Solecki posiada tytuł Mistrza Pszczelarskiego, należy do Regionalnego Związku Pszczelarskiego w Koszalinie, posiada wraz z Józefem Soleckim pasiekę licząca ok. 60 uli w miejscowości Popowo woj. Zachodniopomorskie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne w świecie owadów są pszczoły i jakie korzyści przynoszą rolnikom.
Prelegent omówił organizację życia pszczół w ulu, hierarchię i podział zadań oraz pokazał uczestnikom sprzęt pszczelarski tj. podkurzacz, miotełkę pszczelarską, odsklepiacz widełkowy i kombinezon ochronny.
Nie zabrakło także prawdziwego plastra wosku i małego ula.

Post Author: Joanna Marucha