Spotkanie z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim

W piątek 8 lutego 2013 roku w naszym mieście gościł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Wizyta Prezydenta związana była m.in. z centralnymi obchodami święta Służby Więziennej w Kaliszu. Służba Więzienna obchodzi swoje święto 8 lutego, gdyż tego dnia w 1919 r. naczelnik państwa – Józef Piłsudski podpisał dekret w sprawie tymczasowych przepisów więziennych.

Obchody święta w Kaliszu miały historyczny wymiar i nawiązywały do Szczypiorna, gdzie przed 95 laty byli internowani legioniści.

Podczas swojej wizyty Prezydent odbył spacer po kaliskiej starówce, gdzie spotkał się miedzy innymi z uczniami z naszej szkoły. Prezydent był bardzo miło zaskoczony obecnością młodzieży ze szkoły w Szczypiornie, a uczennica klasy V – Aleksandra Sipka wręczyła Prezydentowi symboliczną różę, po czym wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Daniela Aleksandrzaka oraz Tomasza Skórzewskiego

 

Post Author: Joanna Marucha